Marta Kubišová


   Marta Kubišová se narodila 1.11. 1942 v Českých Budějovicích. Třikrát vyhrála Zlatého slavíka (1966, 1968 a 1969). Píseň Marty Kubišové, Modlitba pro Martu se stala symbolem pražského jara. Společně s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem byla členkou slavné skupiny Golden Kids, které se ale díky tehdejšímu režimu rozpadla v únoru 1970. Za minulého režimu nesměla veřejně vystupovat. Jak sama ironicky říká: „Měla jsem dvacet let hlasový klid“. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77.

   Dnes opět patří k hvězdám českého písňového nebe. Marta Kubišová náleží k umělcům pevného charakteru a výjimečné skromnosti. Dnes se orientuje spíš na šanson, i když písním středního proudu, pokud mají kvalitní text, se nevyhýbá.

   Máme čest Martu Kubišovou uvítat na Hostínském divadelním létě 2011 a uvést její recitál, při kterém ji doprovodí Petr Malásek se svým orchestrem.

Marta Kubišová Marta Kubišová Marta Kubišová Marta Kubišová Marta Kubišová Marta Kubišová Marta Kubišová Marta Kubišová Marta Kubišová


Časopis ENIGMA Obec Kovářov Jihočeský Kraj Rádio Orlík Město Milevsko Marina Labe