O hercích a hrách


Hostínského divadelního léta 2011


   Hostínské divadelní léto vám představí významné české herce v mimořádně úspěšných hrách, které vám přinesou silné zážitky axkvalitní zábavu. Máte jedinečnou možnost vidět mimořádné umělecké výkony ve hrách, které jsou laděny spíš humorně. Nemusíte za hvězdami divadelních scén jezdit do Prahy - přijedou za vámi.


   Budete mít možnost zhlédnout umění Jitky Smutné, Jana Hartla, Chantal Poullainové, Pavla Kříže, Otakara Brouska ml. a dalších.


   Z činoherních přestavení vám předvedeme kusy, které jsou v mateřských pražských divadlech vyprodané, mluví o lidských problémech a osudech odlehčeně, s překvapivými zápletkami a zvraty. Je to především celosvětový šlágr Šest tanečních hodin v šesti týdnech v podání Chantal Poullainové a Pavla Kříže a inscenace Dveře, aneb Pane, vy jste náhoda s mimořádnými hereckými výkony Jitky Smutné a Jana Hartla.


   Z hudebních žánrů jsme pro vás připravili recitál legendární osobnosti české písňové scény - paní Marty Kubišové. Překvapí vás nejen svým repertoárem, zaměřeným na šanson, ale i skromným milým vystupováním citlivého člověka.


   K létu patří dobrá nálada, vtip, pohoda a příběhy, které dobře končí. Hudební komedie Mam´zelle Nitouche čili "Nituška" splňuje všechny tyto požadavky. Adaptace klasické francouzské operety Oldřicha Nového zdůrazňuje inteligentní humor a nestárnoucí gagy. Melodie - evergreeny vás budou ještě dlouho po představení doprovázet.


   Pro vaše děti jsme připravili pohádky, vtipně napsané renomovanými autory a hrané profesionálními herci. Jsou výpravné a s hezkou hudbou a písničkami. Humornými situacemi pobaví i dospělé.


   Jihočeský folklór předváděný známým souborem Kovářovan je inspirativní, milý a patří k našim společným kulturním kořenům. Tance, písně i kroje jsou projevy spontánní umělecké tvořivosti našich předků. Přijďte se podívat.Časopis ENIGMA Obec Kovářov Jihočeský Kraj Rádio Orlík Město Milevsko Marina Labe