08/08/201919:30

BLBEC K VEČEŘI

HRAJÍ: Václav Vydra, Josef Carda, Rudolf Hrušínský, Zdeněk Žák/ Petr Pospíchal, Jana Boušková/ Hana Heřmánková, Jana Švandová/ Vlasta ŽehrováHana Heřmánková

AUTOR: Francis Veber

REŽIE: Jiří Menzel

AGENTURA: Divadlo Bez zábradlí

Popis:

Stručný obsah hry

V této bláznivé francouzské komedii platí, že „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“ a „kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.“ Proto si dejte pozor, něž někoho prohlásíte za blbce a budete se chtít bavit na jeho účet. Může se vám stát, že blbcem zůstanete na posměch vy sám.

Ohlasy

„Svižná Menzelova režie, plná zajímavých nápadů a jemných gagů, a brilantní herecké výkony – to vše zaujalo plně publikum.“
(avP, Slovácké noviny, 20.10.1999)
„Blbec k večeři ctí francouzskou komediální školu, jež dovedně kupí ztřeštěné situace a utahuje si přitom z lidských nectností. Nepouští se sice do žádných hlubokých psychologických rozborů, ale od herců vyžaduje přesné vykreslení charakterů, aby mělo představení ten správný říz. A to se povedlo přesně vystihnout Menzelovi, jenž inscenaci prošpikoval i klasickými gagy. Představení dominuje Francois Josefa Cardy, jehož bezelstná hloupost budí tu výbuch smíchu a hned je zase odzbrojující způsobem dojímavá.“
(Z.A.Tichý, Mladá fronta Dnes, 4.2.1998)
25.11.2013
Včera jsme měli možnost se přijít podívat na představení. Chtěl bych poděkovat za excelentní výkony pánů mistrů Vydry a Cardy. Mám oba herce velice rád.
Na první pohled lehké role, ale každému je nad slunce jasné, že role pana Cardy rozhodně mezi lehké nepatří. Výrazy ve tváři a pohyby – absolutně bez konkurence. Občas až artistické výkony pana Vydry při simulování „housera“, atd.. – to bych tady vlastně odvyprávěl celé představení. Těžko vyzdvihovat jednoho, oba jste úžasní.
Před lety jsem viděl původní francouzský film (1998) v obsazení s Thierry Lhermitte, Jacques Villeret a myslel jsem, že už není lepší verze – to jsem ale nezažil, co dokáže Vydra s Cardou. 😉
Pánové moc bych Vám přál, abyste pokračovali, měli stále chuť a radost z hraní – je na Vás vidět, že Vás to baví – nás také – a to je báječná věc.
Moc vám děkuji i za jiné role – hltám každý film a můžu Vám slíbit, že se zase přijdu podívat na některé vtipné představení.
Trochu naivně si myslím, že pan Carda při děkovačce poslal úsměv na nás s přítelkyní – druhá řada 14,15 – několikrát mě totiž upozorňovala, že jsem také herec, že se směju hodně (v dobrém myšleno). Za což moc díky – udělali jste nám velkou radost a moc děkujeme.

350 380 

Zrušit výběr