11/08/201914:00

MĚLA BABKA ČTYŘI JABKA

HRAJÍ: ANIČKA hraje též kočičku, kozu a babku Barbora Vaňková Pavlína Zachová TÝNA hraje též myšáka, krávu a babku Radka Votrubová VENDULA hraje též kočičku a babku Helena Vondrušková MÁŇA hraje též Mařenku a koblížka Petra Soukupová Pavlína Zachová FERDA hraje též řepu, prasátko a dědka Ondřej Růžička TONDA hraje též pejska a dědka Milan Čejka Jaroslav Vondruška HONZA hraje též Honzíka a ježka Jan Pejcha Tomáš Čivrný PEPA hraje též lišáka a dědka Jaroslav Brendl

AUTOR: Vlastimil Peška

REŽIE: Režie a úprava Jaroslav Vondruška

AGENTURA: Divadelní spolek Vojan

Popis:

O hře

Pohádka „Měla babka čtyři jabka“ je určena pro nejmenší diváky. V každém jablíčku je skryta jedna pohádka. Nevěříte? Tak počítejte s námi:

„O koblížkovi“, „O dědečkovi a kožíšku“, „O zlé koze“, „O velké řepě“.

Tyto čtyři pohádky tvoří díky vtipné propojovací lince, tedy hře na babky a dědky, hravý celek, který malé diváky vtáhne do pohádkového děje. Nechybí ani melodické, notoricky známé, dětské písně a velké loutky zvířátek.

 

O autorovi

Vlastimil Peška (1954)

Hudební skladatel, režisér, dramatik, hudebník, herec a občasný scénograf v jedné osobě. Po ukončení studia brněnské konzervatoře (housle) a JAMU (skladba) nastoupil do hereckého angažmá ve Studiu Ypsilon, kde působil tři sezóny. Po té si dopřál postgraduální studium činoherní režie – opět na JAMU. Od roku 1984 se profesionálně věnuje režii, ke které připojuje i své herecké, hudebnické a skladatelské dovednosti.

60 90 

Zrušit výběr