Článek z 21. května 2021

Koronavirová dobo, nenecháme se tebou zastrašit ani tvou indickou sestrou a trváme na tom, že přehlídka „Hostínského divadelního léta“ se konat bude!
Ve středu 4. srpna od 19:30 se uskuteční koncert Jihočeské filharmonie společně se skupinou KEKS ku příležitosti 800 let obce Kovářov za podpory obce Kovářov a Jihočeského kraje. Vstup ZDARMA. Dirigentem tohoto projektu bude Pavel Chromčák.
Na čtvrtek 5. srpna v 19:30 je připraveno volné pokračování „Blbce k večeři“ (tato hra byla uvedena na přehlídce v roce 2019) s názvem „Drahá legrace“. Hrají: Josef Carda / Pavel Kikinčuk, Jan Šťastný / Jan Čenský, Martin Zahálka, Eva Čížkovská, Vlasta Žehrová / Kamila Špráchalová, Barbora Šťastná Petrová, Ladislav Županič / Miloslav Mejzlík.
V pátek 6. srpna odpoledne uvede Spolek divadelních ochotníků Petrovice hru „Pod praporem něžných dam“ a páteční večer by mělo zakončit představení divadla Kalich „Žena za pultem: Pult osobnosti“ s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem. Toto představení však ještě není potvrzeno, přetrvávají organizační potíže. Možná případná změna.
V sobotu 7. srpna odpoledne již tradičně Kovářovská OPONA předvede koňskou operu „Limonádový Joe“ a večer můžete shlédnout herecké mistrovství Petra Kostky a Františka Němce ve hře „Pan Halpern a pan Johnson“ pod taktovkou divadla Ungelt.
V neděli 8. srpna ve 14:00 je připravena pohádka pro děti „O chytrém Honzovi a krásné Madlence“. Pohádku uvede agentura DAP. Týž den večer uzavře přehlídku opět divadlo Ungelt a to hrou „Vejšlap“, ve které se představí Petr Stach, Martin Písařík a Jan Holík. Poslední jmenovaný na přehlídce s úspěchem odehrál „Cavemana“.
K letošním hlavním organizačním plánům a změnám začnu optimisticky. Jak již bylo psáno, na koncert Jihočeské filharmonie bude vstup zdarma. Ceny vstupenek na ostatní představení i v této nelehké a finančně náročné době budou zachovány (odpolední představení 90,- a 60,- Kč, večerní 380,- a 350,- Kč). A další věc ocení diváci, kteří mají raději pohodlnější sezení. Díky firmě VAFO s.r.o., která vyrábí krmení pro psy a kočky značky BRIT, jsme mohli pořídit padesát kusů lavic s opěradlem, které obsáhnou I. zónu.
Existují nejisté informace, které se mění každým dnem. Každopádně zahájíme předprodej vstupenek v letošním roce až 1. července 2021 a nákup bude možný pouze elektronicky do kapacity 50% hlediště. Pokud situace dovolí, doprodej vstupenek bude možný jak elektronicky (do 31.7.2021), tak osobně, u pokladny v den představení v místě konání. Sledujte informace na našem webu www.divadlovhostine.cz nebo na facebookové stránce Hostínské divadelní léto. Možný kontakt: blaha@divadlovhostine.cz nebo mobil 603 811 387.
Myslím si, že v současné době i v době konání přehlídky budou povinné roušky a zároveň doufám, že se již diváci nebudou muset prokazovat testy.
Vážení diváci, držme si palce, ať vše dobře dopadne…….
Václav BLÁHA
organizátor přehlídky

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.